Slovo cottage jak se tomuto slovu říká světově, je anglického původu a v překladu znamená chata nebo chalupa. Ve spojení s interiérem tedy znamená chalupářský, venkovský. Interiér ve stylu chalupářském - cottage tedy vyzařuje uvolněnou atmosféru rekreace. Odráží se v něm svoboda, působí přirozeně a neformálně.

Převládajícím materiálem v interiéru je dřevo. Chatařský či chalupářský styl tak osloví především milovníky přírody. Ačkoli bydlení ve stylu cottage v sobě spojuje venkovské tradice s moderními vymoženostmi, je relativně obtížné takový styl důsledně aplikovat v městském bytě. Právě proto, že v kontextu rušného městského prostředí nebude čistě „venkovský“ interiér působit přirozeně. Oproti tomu horské roubenky, dřevěné chaty u vody, chalupy, letní bungalovy na pláži rybníků apod. jsou pro zařízení v chalupářském stylu jako stvořené.

 

Nicméně v posledních letech roste obliba a využití alespoň některých prvků venkovských stylů (cottage, country) i v městských interiérech. Široké uplatnění nachází přírodní materiály, zvláště masivní dřevo, bambus, ratan, banánové listí, proutí, sláma, a různé doplňky z přírodních materiálů, které oživí prostor v romantickém duchu a navodí uvolněnou atmosféru.

 

 

Barvy

 

V interiéru převazují neutrální barvy, jemné světlé přírodní odstíny, které pak mohou doplňovat i tmavší odstíny přírodních barev, hlavě hnědé škály. Barvy jsou pastelové. Základ tvoří barva bílá, slonová kost, smetanová, nebo barva bílé kávy. Oblíbená je barva lískového oříšku i hořké čokolády. Objevují se i odstíny modré nebo zelené. Vždy jde o přírodní odstíny, které navozují pocit harmonie.

 

Barva převládajících ploch, jako jsou stěny nebo větší kusy nábytku, se ladí vždy k podlaze. Stěny a ostatní povrchy se upravují výhradně v matném provedení, které v širším kontextu (okolní krajiny) působí přirozeněji.

 

Čistá bílá barva se u cottage stylu používá v interiéru velmi často a v hojné míře – na stěny, na nábytek. Bílou barvou se nešetří, často ji najdeme i na podlahách. Bílá sluší každému interiéru. Pro základ jsou vhodné i odstíny smetanové, bílé kávy a béžové které jsou na exponovaných místech oživeny výrazně teplým přírodním odstínem, např. terakotovou. Příjemný dojem vyvolá i šedohnědá.

 

Abychom dosáhli harmonizujícího efektu, je třeba některé interiéry opticky zateplit a jiné naopak ochladit, právě za pomocí použitých barev.

 

Například v horské chatě bílou barvu doplníme masivním dřevem a jinými přírodními materiály (proutí, sláma, kůže),  kterými nešetříme. Tím prostor opticky zateplíme.

 

Pro interiéry letních objektů je čistá bílá ideální, protože nejlépe odráží světlo a tudíž i nepříjemné teplo. Navíc zde nejlépe vyzní její čistota a jas. Pokud je slunečního žáru příliš, optického ochlazení interiéru dosáhneme použitím studených odstínů ledově bleděmodré, šedomodré, azurové, pistáciové nebo mechově zelené.

 

 

Stěny

 

Kromě malby se stěny v jednotlivých interiérech mohou upravovat různými dalšími způsoby.

V podkrovních ložnicích se často používají stropní podhledy z palubek.

 

Na stěny v horských chalupách se často používají obklady se strukturou štípaného kamene. Atraktivní jsou roubené konstrukce.

 

V letních obydlích se setkáme s omítkou s hrubou povrchovou strukturou.  

 

 

Podlaha

 

Pro chalupářský nebo venkovský styl jsou typické palubkové podlahy z masivního dřeva.

 

V moderních interiérech se uplatňují i vícevrstvé podlahy. Pro jednotlivé vrstvy se používají různé materiály, které zajistí, že se podlaha nekroutí a že se nebude rozestupovat. Nášlapná vrstva je pak tvořena dvěmi až čtyřmi milimetry masivního dřeva.

 

Stylový je však masiv v plné tloušťce podlahy. Nevýhodou je, že jak dřevo vysychá, časem se začnou rozestupovat spáry. Tato nevýhoda je však vyvážena celkovým dojmem, který podlahy z masivu vyvolávají. Navozují atmosféru tepla a pohody.

 

Dřevěné podlahy vyžadují jistou údržbu a péči. Vhodné přípravky pro ošetření pak dají současně vyniknout kráse přírodního dřeva. K povrchové úpravě lze použít některý z přírodních zdravotně nezávadných přípravků, olej anebo lak, který se nanáší ve vícero vrstvách.

 

Olejování získává stále více na oblibě. Jeho nespornou výhodou je, že lze opravit lokální poškození podlahy, aniž by se podlaha musela celá přebrousit. Poškozené místo, většinou rýha, se lehce přebrousí jemným smirkovým papírem do roviny a pak se ošetří voskovým přípravkem a přeleští.

 

Zbavit se rýh na lakované podlaze už není tak jednoduché. Celá plocha podlahy se musí zbrousit a znovu přelakovat. Drobnější rýhy v laku však lze „zacelit“ opět voskovým přípravkem. Ten rýhu jednak vyčistí a jednak vyplní.

 

Zajímavého efektu můžeme dosáhnout použitím speciálních dekorativních olejů a vosků nebo speciálními technikami povrchové úpravy. Např. kartáčováním, které dřevu dodá patinu opotřebení anebo ručním hoblováním prken, jímž se docílí hrubé struktury.

 

Jak laky tak oleje nechají vyniknout strukturu dřeva. Ale také nátěrem dřevěné podlahy krycí barvou můžeme vytvořit stylové prostředí. Barvy je však potřeba vybírat s citem. Vhodné je volit světlé pastelové tóny a podlahu pak ještě zjemnit umělou patinou.

 

V letních objektech oceníte dlážděnou podlahu, která chladí, ať už kamennou nebo keramickou.

 

Výhody keramické dlažby jsou její cenová dostupnost, odolnost a možnost výběru z opravdu široké designové škály. Vhodná je barva terakoty a nahnědlé a načervenalé tóny. Praktické jsou jednobarevné dlažby v neutrálních odstínech hnědé, oživené umělou patinou nebo žíháním. Vyrábí se také dlaždice vzhledu přírodního kamene nebo dřeva.

 

Podlaha z přírodního kamene je elegantní a prostoru dodává jedinečnou atmosféru. Finančně je však oproti keramické podlaze mnohem náročnější. Také vyžaduje kvalitní ošetření a pravidelnou údržbu.

 

 

Nábytek

 

Pro chalupářský či chatařský styl je typický především fortelný dřevěný nábytek.

 

Přirozená barva dřeva vypadá vždy dobře. Vhodný je ale i nátěr barvou. Barvy jsou výhradně pastelových tónů.

 

Patina, ať už umělá či získaná skutečným opotřebením nábytku nejen že působí dobře, ale zároveň majitele osvobozuje od pocitů opatrnosti při každodenním užívání nábytku.

 

 

Kuchyň

 

Stejně jako u rustikální kuchyně, také u kuchyně ve stylu chalupářském je důraz kladen na masivní materiál, smysl pro detail a poctivé řemeslné zpracování.

 

Typická kuchyňská linka je vyzděná, doplněná o dřevěné police a tento prostor v lince je uzavřen buď jednoduchými prkennými dvířky anebo volně řasenou látkou. Horní skříňky jsou rovněž velmi často nahrazeny jednoduchými policemi z masivu. Toto řešení je levné a přitom velmi efektní. Úložné prostory lze rozšířit o různé prvky drátěných programů nebo porcelánové zásuvky.

 

Pro obklad za linkou se používají dlaždice. Velmi efektní jsou originální ručně malované dlaždice, ale použít lze i kopie starých vzorů.

 

Vybavení kuchyně se pořizuje nekonvenčními způsoby, postupně a bez zbytečných investic. Nejčastěji v bazarech nebo zastavárnách. Např. stará kredenc poskytne dostatek úložných prostor. Užitečné předměty poslouží zároveň jako hezká dekorace, např. kameninové formy na bábovku, různé měděné formy, litinové pekáče apod.

 

 

Koupelna

 

Také v koupelně lze kombinovat starý vyřazený nábytek s moderními předměty. Efektní je např. vyřazený toaletní stolek doplněný o moderní zrcadlo. Vhodným doplňkem může být např. keramický lavor.

 

 

Svítidla

 

Osvětlení dotváří celkový dojem, navozuje určitou atmosféru a svítidla jsou současně poměrně výrazným dekoračním prvkem v interiéru.

 

Ve venkovském stylu se hojně kombinují solitérní svítidla, jako např. stojací lampy se stolními lampami. Stínidla jsou z hladké plisované látky, vždy decentního odstínu, ať už jednobarevná či s jemným vzorem. Noha lampy je zpravidla keramická, mosazná či dřevěná.  

 

Dobře se hodí petrolejová lampa, množství svícnů a svíček, jak v domě, tak na zahradě. Jejich světlo vytvoří velmi intimní atmosféru.

 

Praktickou hladinu osvětlení prostoru pak lze zajistit vestavnými, zapuštěnými svítidly, která jsou nenápadná a neruší typickou kompozici interiéru.

 

Po stylovém osvětlení je dobré poohlédnout se v bazarech a zastavárnách. Jednak zde můžete najít opravdové skvosty a ještě k tomu za pár korun. A jednak vybrat si dobře nové svítidlo nemusí být vůbec lehké. Výrobců je v současné době na trhu sice řada, ale spoustu výrobků lze označit spíše za kýč nežli za stylové doplňky. 

 

 

Doplňky

 

Nejvýraznějším prvkem v interiéru, a to zcela zásadního významu, je krb, nejlépe s otevřeným ohništěm. Jako takový výrazně ovlivňuje celkový dojem z interiéru. Pohled do ohně uvolňuje, uklidňuje i fascinuje zároveň. Relaxaci u pohledu do ohně s praskotem hořícího dřeva nelze ničím nahradit. Proto by krb neměl chybět zvláště v horských chalupách a chatách.

 

V letních rezidencích, chatách a chalupách se pak uplatní zahradní gril pro nejen večerní posezení s přáteli i s rodinou.

 

Dekorační předměty a drobné doplňky interiéru jsou u cottage stylu vyrobeny výhradně z přírodních materiálů - dřeva, proutí, keramiky apod. Keramické dózy, dřevěné mísy, proutěné koše a košíky, terakotové nádoby na zeleň, dřevěné poličky, dřevěné nebo proutěné věšáky atd. Praktickými drobnostmi se nešetří.  

 

V cottage stylu se uplatňuje i kov, např. u menších stolků, stojanů pro krbové nářadí apod. Kov v těchto případech působí v interiéru velmi dekorativně, avšak chladně. O to naléhavěji je nutno interiér doplnit „teplými“ materiály, jako jsou dřevo, textil a koberce, které prostor zútulní a pocit chladu, který kov vyvolává, „neutralizují“.

 

Textilní doplňky jsou z výhradně přírodních materiálů (len, vlna, bavlna, hedvábí) a v barvách  jemných, lahodících oku. Mohou být oživeny klasickými drobnějšími vzorky, např. proužky, kostkami, kvítky.

 

 

Další zajímavosti a články

 • O původu slova „chalupa“ - O původu slova „chalupa“   Pokud chceme pátrat po původu výrazu „chalupa“, nepůjde to bez toho, aniž bychom se podívaly na závěry etymologů. Etymologie je lingvistický obor, který zkoumá původ a vývoj slov. K získání informací o tom, kdy se které slovo v jazyce...
 • S jarem 2013 přišly nižší ceny žádané při prodeji a hned poptávka vzrostla - S nižšími cenami chat a chalup, které i proti loňsku dále přes zimu klesly až o 10% se zvedla vlna zájmu o ně a prodeje jsou vyšší o 10-20% oproti minulému jaru. Poptávka se koncentruje do obvyklých rekreačních lokalit, ať už jde o střední a jižní Čechy, jižní Moravu,...
 • Jaká kamna na chalupu? - Kamna kachlová vs. krbová   Rozhodnout se mezi pořízením kachlových kamen, krbu nebo krbových kamen není zdaleka jen otázkou vkusu a estetického hlediska. Důležité aspekty, které je třeba vzít při volbě lokálního topidla v úvahu jsou specifika stavení, jako např....
 • Jak si správně a jednoduše vyčistit komín svépomocí? - Jak si správně a jednoduše vyčistit komín svépomocí?   Nářadí, které budete potřebovat k vyčištění komína, prodávají v železářstvích či hobby-marketech, samozřejmě u specializovaných firem a sehnat ho můžete i přes internet. Tisícikoruna by vám měla...
 • Revize komínů si musí nechat dělat i chataři a chalupáři. - Revize komínů si musí nechat dělat i chataři a chalupáři.   Vyhláška č. 91/2010 Sb. určuje pro majitele chat a chalup povinnosti ohledně revizí a čištění komínů, a to následovně.   Při uvedení nového komínu do provozu a při rekonstrukci či opravě komína musí...
 • Pult centralizované ochrany zajistí dohled nad vaším domem. - Pult centralizované ochrany zajistí dohled nad vaším domem. Po dobu vaší nepřítomnosti hrozí vašemu domu, firmě, chalupě či chatě mnoho nebezpečí. Zvláště v případě sporadicky obývaných nemovitostí to může být skutečně problém. Během vaší nepřítomnosti se do...
 • Přenosná topidla - Přenosná topidla   Žádná celoročně navštěvovaná chalupa či chata se neobejde bez takových kamen, která dokáží interiér pořádně vytopit. Praktické je ale mít na chalupě či chatě také některé z přenosných topidel, abychom si mohli rychle zavlažit vzduch, než se...
 • Zabezpečení domu, chaty či chalupy proti vloupání III. - Zabezpečení domu, chaty či chalupy proti vloupání III.  Nejlepší ochranou chalupy před vniknutím cizích osob je instalovat kromě bezpečnostních prvků znesnadňujících násilné proniknutí dovnitř chalupy také vhodný elektronický bezpečnostní systém. Takový systém může...
 • Kdo dnes kupuje chaty a chalupy? - Zajímavý průzkum provedla Hypoteční banka. Z jí poskytnutých hypoték si udělala analýzu a identifikovala skupiny, které si dnes kupují rekreační nemovitosti. A zjistilazajímavá fakta. Totiž, že chaty a chalupy nejsou jen doménů důchodců. Dnešní kupující chat a chalup...
 • Zabezpečení domu, chaty či chalupy proti vloupání II. - Zabezpečení domu, chaty či chalupy proti vloupání II.   Zhruba v polovině případů vloupání do domů a chalup evidovaných policií dochází ke vniknutí cizích osob do objektu dveřmi. Chcete-li eliminovat riziko vloupání do domu, pak je třeba v první řadě zajistit vstupní...
 • Zabezpečení domu, chaty či chalupy proti vloupání - Zabezpečení domu, chaty či chalupy proti vloupání   Riziko vloupání do jakéhokoli domu lze snížit především vhodným zabezpečením samotného domu a dále ošetřením chování a činností obyvatel domu. Pokud chceme riziko vloupání eliminovat, pak je třeba se zamyslet nad...
 • Jak se bránit zlodějům - Jak se bránit zlodějům Podle policejních statistik představují vloupání do rekreačních objektů asi 4 % z celkové kriminality v České republice. To je asi o 0,5 % více, než v případě trvale obývaných objektů. Když vezmeme v úvahu, že v tomto podílu je zohledněna...
 • Je nyní vhodná doba ke koupi chalupy na investici? - Je nyní vhodná doba ke koupi chalupy na investici? S jarem začíná rovněž sezóna chatařů a chalupářů a rovněž zájemců o pořízení tohoto typu nemovitosti. Pro její koupi existuje mnoho důvodů. My se na to nyní podíváme z ekonomického hlediska. Vyplatí se v současné...
 • Krimi zprávy: zlodějské statistiky - Krimi zprávy: zlodějské statistiky Protože chaty a chalupu jsou často na nějakou dobu opuštěné svými vlastníky, kteří trvale žijí a bydlí v jiném místě, lákají tyto objekty lapky a jiné živly, kteří se rádi přižuvují na dobrém bydle někoho jiného. Účelem článku...
 • Krimi zprávy: s jarem přicházejí také zloději - Krimi zprávy: s jarem přicházejí také zloději Tak jako každý rok s jarem se do chat a chalup také navracejí zloději. I policie monitoruje chatařské, chalupářské a zahrádkářské osady a kolonie neboť lupiči začínají mít žně. A nekrade se jen "železný šrot", který je...
 • Jednoduchý přístup k prodeji chaty a chalupy II. - Tímto článkem volně navazujeme na článek Jak postupovat při nákupu či prodeji chaty a chalupy Obvykle jednoduchým způsobem prodeje je prodej nemovitosti přes realitní kancelář. Pokud dobře zvolíte, nemusíte se již o nic starat a pouze děláte rozhodnutí a podepisujete. Je...
 • Jak postupovat při nákupu či prodeji chaty nebo chalupy. - Jak postupovat při nákupu či prodeji chaty nebo chalupy I. Zde popíšeme jak postupovat při nákupu či prodeji chaty a chalupy přes realitní kancelář. Pokud chcete bezrealitky pak doporučujeme server www.vlastnici.cz. Těmito úskalími, která každý nákup nebo prodej chaty či...
 • Ježdění na chalupy, apartmány a další rekreační nemovitosti se opět trochu prodraží - Ježdění na chalupy, apartmány a další rekreační nemovitosti se opět trochu prodraží. S novelou zákona o odpadech, kterou nyní podepsal prezident Klaus se chatařům a chalupářům opět nepatrně prodraží jejich chata, apartmán a nebo chalupa. Po nedávném zvýšení daně z...
 • Rozsudek: pokud vlastníte chatu či chalupu, pak to není důvod k výpovědi z pronájmu bytu - Říjen 2011. Pok si pořídíte nebo vlastníte chatu či chalupu k rekreačním účelům, pak to nově podle rozsudku Nejvyššího soudu (NS) není důvodem pro výpověď z (pronájmu) nájmu bytu. V poslední době se totiž (podle Sdružení nájemníků ČR) začaly množit případy, kdy...
 • Vývoj v prodejích chat a chalup v první polovině roku 2011 - Po prudkém propadu v zájmu o chaty a chalupy v posledních krizových letech se dá říci, že se v letošním prvním pololetí zájem stabilizoval. Nicméně ceny chat a chalup, klesaly o něco více než jiných typů nemovitostí, jako např. bytů a klesly v některých lokalitách i o...
 • Koupi chaty a chalupy lze financovat hypotékou. - Jak na koupi chaty a chalupy pomocí hypotéky   Pokud si chcete pořídit chatu či chalupu, ale nemáte v hotovosti dostatek finančních prostředků, můžete si požádat o hypotéku. Hypotéky na rekreační objekty poskytují všechny významné banky. Získat ji však můžete pouze na...
 • Pojištění chaty a chalupy a dalších objektů sloužících k individuální rekreaci - Pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti lze sjednat i pro rekreační objekty, tedy chaty, chalupy, rekreační domky, včetně stavebních součástí.   V rámci pojištění chaty a chalupy a jiné rekreační nemovitosti je možné pojistit také vedlejší stavby na stejném...
 • Kolik lze vydělat pronájmem chaty či chalupy? - Částka, kterou pronájmem chaty a chalupy můžete vydělat, záleží na mnoha aspektech. Ale pro příklad, čtyřlůžkovou chatu ve standardu v Podkrkonoší je možné pronajmout za 800 až 900 korun na noc. Stejně velký objekt vybavený barevnou televizí, bazénem a garáží pro hosty...
 • Chaty a chalupy ve Skandinávii lákají stále více Čechů - Jak je to s chatařením a chalupařením na severu Evropy? V posledních letech přibývá Čechů, kteří chtějí svoji dovolenou prožít „trochu jinak“ a vydávají se proto okusit jedinečnou atmosféru Skandinávie a jejích chat a chalup v místním stylu. Norsko, Švédsko, Dánsko...
 • V počtu rekreačních objektů na obyvatele nás předčí Skandinávci. Zařiďte si dovolenou na chalupě tam. - Chataření či chalupaření považují Češi za ryze český fenomén. Co do vztahu Čechů ke svým druhým domovům, jak jsou chaty a chalupy nazývány, a činnostem s chatařením spojeným tomu tak skutečně je.   Co do počtu rekreačních objektů na obyvatele však nejsme první....
 • Týdenní pronájem chaty, chalupy, domku v cizině lze pořídit za 10 tisíc korun - I v cizině může být pronájem chaty a nebo chalupy levný.. Ne každý chce svoji dovolenou trávit v hotelu nebo v kempu. Lidé stále více vyhledávají i o svých zahraničních dovolených skutečné soukromí, které jim může poskytnout pronajatý domek či vila u moře, chata,...
 • Jak ochránit chatu či chalupu před myšmi? - Jak řešit návštěvu hlodavců na chatě a chalupě? Myši se do chat či chalup stěhují především za jídlem. Ačkoli jejich přirozenou potravou jsou zrna, přednost dávají potravě, která není určená pro ně, nejlépe tučným věcem jako jsou sýry a uzeniny, ale v podstatě...
 • Pronájem chaty a nebo chalupy na týden, pořídí rodina i za 3 tisíce korun - Na chatu a nebo chalupu v Čechách za tři tisíce? Žádný problém! Dovolená na pronajaté chatě nebo chalupě je dobrým kompromisem mezi stanováním v kempu a pobytem v hotelu či penzionu. Týká se to jak ceny, tak komfortu. Zcela obvyklá cena, kterou za pronájem zaplatíte, pokud...
 • Chaty a chalupy jsou mezi Čechy stále v kurzu. - S příchodem jara začíná v Čechách chatařská sezóna, která trvá až do podzimu. Také Velikonoce jsou u nás spíše zahájením chatařské sezóny, nežli křesťanskými svátky. Podle pátečních kolon na výpadovkách velkých měst a prázdných parkovišť na sídlištích by...
 • Pronájem chaty či chalupy – levná varianta pro vaši dovolenou. - Pokud nechcete za dovolenou utratit zbytečně moc peněz, pouvažujte o pronájmu chaty a chalupy v tuzemsku i v zahraničí. Za týdenní pronájem chaty či chalupy vydá čtyřčlenná rodina dohromady tolik, kolik zaplatí za levný týdenní pobyt u moře jediná osoba.   Menší komfort...
 • Chataření a chalupaření v Česku zůstává v rostoucí oblibě - Pro téměř čtyřicet procent ekonomicky aktivních Čechů je chata či chalupa synonymem pro volný víkend či dovolenou. Hned po Švédech jsou Češi druhým národem na světě v počtu chat na obyvatele. Každý pátý obytný dům slouží pro rekreační účely. A jak se zdá, navzdory...
 • Nevyužitá chata či chalupa na sebe může vydělat pronájmem. - Trávení volného času na chatě či chalupě je stále v kurzu.   Češi jsou národem chatařů a chalupářů, to je všeobecně známo. Češi jsou dokonce druzí na světě v počtu chat na obyvatele, hned po Švédech. Chataření a chalupaření, jak se zdá, v Česku...
 • Čechy láká dovolená v tuzemsku na chatách a chalupách - Zájem Čechů strávit  svoji dovolenou v tuzemsku na chatě a nebo chalupě je patrný i v letošním roce 2011. Pokles zájmu o zahraniční výjezdy je ovlivněn především narůstajícími obavami ze snižování disponibilních příjmů rodiny při současném růstu životních...
 • Interiér v „chalupářském či chatařském“ stylu - Slovo cottage jak se tomuto slovu říká světově, je anglického původu a v překladu znamená chata nebo chalupa. Ve spojení s interiérem tedy znamená chalupářský, venkovský. Interiér ve stylu chalupářském - cottage tedy vyzařuje uvolněnou atmosféru rekreace. Odráží se...
 • Nejčastější problémy, které je potřeba po zimě na chatě či chalupě vyřešit. - Zima vždy napáchá na rekreačním objektu ať už chatě nebo chalupě nějaké škody, které je potřeba odstranit. Otázkou pak je, zda si s problémem poradíte sami, nebo zda bude lepší obrátit se na odborníka. Kutilství k chalupaření či chataření bezesporu patří, ale vždy...
 • S příchodem jara začíná důkladná údržba chaty a chalupy. - Každý chatař či chalupář může potvrdit, že víkendy strávené na chatě či chalupě nejsou jen ve znamení odpočinku, ale také práce. Dvojnásob to platí zvláště s příchodem jara. Chatu či chalupu je potřeba připravit na další sezónu, ale hlavě uvést do pořádku po...
 • První návštěva chaty či chalupy po zimě. - První víkendy strávené na chatě či chalupě po skončení zimy jsou především ve znamení práce. Počítat s tím, že si během prvních jarních pobytů na chatě nebo chalupě hlavně odpočinete by bylo bláhové. Zima se vždy, zvláště na nepoužívaném objektu, nějak...
 • Zimní dovolená, Silvestr na pronajaté chatě či chalupě je cenově dostupná téměř každému - Pronájem chaty a chalupy na Silvestra a v jiném období Pronájem chaty či chalupy v lokalitách, kde jsou dobré podmínky pro lyžování, je v zimě dražší než v letních měsících.   Například pronájem nové poloroubené luxusně zařízené chalupy v Krkonoších v...
 • Češi šetří, chaty a chalupy k pronajmutí lákají. Nejvíc Šumava a Český ráj. - Čím dál větší počet Čechů se rozhoduje strávit dovolenou v tuzemsku. Největší zájem je přitom o chaty a chalupy k pronajmutí či jiné formy ubytování v jižních Čechách a na Šumavě, následuje Český ráj, Jizerské hory a Krkonoše. Vyplývá to ze statistik rezervačního...
 • Zájem o chaty a chalupy k pronajmutí roste - Rekreace na chatě či chalupě k pronajmutí je mezi Čechy stále oblíbená, což potvrzují i realitní makléři. Mezi lidmi je stále mnoho těch, kteří touží po vlastní chalupě či chatě. Stále však přibývá lidí, kteří dávají přednost pronájmu chaty či chalupy před...

 

Specialista na pronájem a prodej chaty a chalupy a dalších rekreačních nemovitostí v České republice, Slovensku a jinde v EU. Chaty s bazénem, k rybaření, na Silvestra nebo na víkend. Levné i dražší, slevy na pobyty. S námi najdete to...

Pokračovat na Chaty a chalupy pronájem, prodej, výhodné ceny

Chaty a chalupy

   
Ubytovací systém Ubytovací systém
Potřebujete poradit,
rezervovat telefonicky?
731 450 075